Wednesday, October 4, 2023

चन्द्रनगरमा वडा कार्यलयबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण, लाभग्राही खुसी

ताजा / भरखरै प्राप्त

चक्रघट्टामा जनशक्ति क्लबले बाल दिवस मनाइयो

चक्रघट्टा–सर्लाहीको चक्रघट्टामा जनशक्ती युवा क्लबले भब्य कार्यक्रमका विच बाल दिवस मनाइएको छ । शुक्रवार जनशक्ति युवा क्लबको...

बागमतीमा नगर स्तरीय विज्ञान प्रदर्शनी तथा नृत्य प्रतियोगिता सम्पन्न

बागमती– ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस सर्लाहीमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । जिल्लाका विभिन्न पालिका तथा बिद्यालयहरुले र्याली, प्रदर्शनी...

मनोकामना साकोसको तिज बिषेश कार्यक्रम सम्पन्न

हरिवन–सर्लाहीको हरिवनमा रहेको मनोकामना बहुउद्देश्य सहकारी संस्थाले तिज विषेश कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । शुक्रवार हरिवन नगरपालिका–९,...

नेकपा (एस)को जिल्ला इन्चार्जमा पौडेल मनोनित

सर्लाही-नेकपा (एकिकृत समाजवादी) पार्टीको सर्लाही जिल्ला इन्चार्जमा पार्टीका नेता बागमती निवासी लक्ष्मण पौडेल मनोनित भएका छन् ।

माओवादी केन्द्रको तिज बिशेष कार्यक्रम मिलनचोकमा सम्पन्न

बागमती– हरितालिका तिजको अवसर पारेर नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले बागमतीको मिलनचोकमा तिज विशेष कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

चन्द्रनगर–सर्लाहीको चन्द्रनगर गाउँपालिकाले वडा कार्यलयबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण सुरु गरेको छ ।

बिहिवार चन्द्रनगर गाउँपालिका–४, का लाभग्राहीलाई सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण गर्दै पालिका प्रमुख राज कुमार महतोले कार्यको आरंभ गरे । सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण कार्यक्रम वडाको पोखरीया स्थित वडा कार्यलयमा राखिएको थियो । गाउँ नजिकैको वडा कार्यबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता पाएपछि लाभग्राहीहरु समेत खुसी भएका छन् ।

गत बैशाखमा सम्पन्न चुनावमा गाउँवासी सगँ आफुले गरको प्रतिवद्धता अनुसार सामाजिक सुरक्षा भत्ता वडा सम्म पु¥याएको अध्यक्ष महतोले बताए । नगरमा रहेको एनआईसी एसिया बैँक शाखा सगँ समन्वय गरेर भत्ता वडा कार्यलयबाट वितरण गर्ने ब्यवस्था गरिएको उन्को भनाई छ । सामाजिक सुरक्षा भत्ताको लागि बैँक सम्म धाउनु पर्दा सेवाग्राही थप मारमा परेका थिए ।

‘मैले चुनावमा गरेको प्रतिवद्धता केही हद सम्म पुरा गरेको छु ।’ गाउँपालिका अध्यक्ष महतोले भने, ‘अशक्त ब्यक्तिले पाउने सामाजिक सुरक्ष उहाँहरुको घर दैलो सम्म कसरी पु¥याउन सकिन्छ ? भन्ने कुरामा मेरो सधै चिन्ता रईरहन्छ । बृद्ध बुद्धाहरु हिड्नु परेको देख्दा मलाई पिडा महसुस भईरहेको छ । यसैले हामीले पालिकाबाट समेत कर्मचारी खटाएर यो ब्यवस्था गरेका छौँ ।’

पालिका, वडा र बैँकबाट कर्मचारी ब्यवस्था गरेर अशक्त र अपांग समुहलाई थोरै भएपनि राहत दिने प्रयास गरेको बैँक शाखाले जनाएको छ । यस पहिला चन्द्रनगर गाउँपालिकाका लाभग्राहीले सामाजिक सुरक्षा भत्ता प्राप्त गर्न ईश्वरपुरको बयलवास सम्म पुग्नु पर्ने बाध्यता रहदै आएको थियो । कुनैबेला त हप्ता दिन सम्म महंगो भाडा तिरेर धाउनु परेको सम्झना कामदकी रिता देवीको संझना ताजै छ ।

यसरी आफ्नै वडाबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता पाएपछि लाभ्राही दंग परेका छन् । अर्की जेष्ठ महिला सिहनी देवीले गाउँपालिका अध्यक्ष महतोले प्रतिबद्धता पुरा गरेको खुसी ब्यक्त गरिन् । ‘यसलाई घरको दैलो सम्म ल्याई दिए यो उमेरमा दुख पाहिदैन थियो भन्ने, उन्को अनुरोध छ । पारदर्शिताको लागि भन्दै बैँकिङ प्रणालीबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरणबाट जेष्ठ तथा अशक्त नागरिकहरुले सुविधा भन्दा पनि धेरै दुख पाहिरहेका छन् ।

अध्यक्ष महतोको उदाहरणिय कार्यको स्थानीय बुद्धिजिवीहरुले समेत खुलेर प्रशंसा गरिरहेका छन् । बैँकमा सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिनजादा, दिनै मायामार्नु पर्ने, उभिन पनि मुस्किल पर्ने समयमा तातो घाममा उभिर बस्नु पर्दा राज्यले सुविधा भन्दा पनि धेरै संजाय दिएको जस्तो महसुस हुने गरेको लघुवा गाउँकी स्थानीय शारदा खातुनको दुखेसो थियो ।

वडा नम्बर ४ बाट सुरु भएको सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण कार्यले ७ वटै वडामा उच्च प्राथमिक्ताका पाउने नगरका फिल्ड सहायक अभिनाश महतोले जानकारी दिए । समाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष गिता देवी महतो, वडानम्बर ३ का वडाध्यक्ष सिताराम महतो, वडा नम्बर २ का वडाध्यक्ष शम्भु प्रसाद साह लगाएतको आतिथ्यता रहको थियो ।

यस्तै कार्यक्रममा वडा नम्बर ७ का वडाध्यक्ष दिपेन्द्र चौधरी, वडा नम्बर ४ का वडाध्यक्ष राजिब सिंह दनुवार, कार्यपालिका सदस्य सीता देवी, लालबाबु साह, ईन्दला देवी साह, समाजसेवी महावीर महतो, रामछबिला साह, मुनसिप महतो, ४ नम्बर वडाका निवर्तमान वडाध्यक्ष जग्दिश साह लगायत विभिन्न व्यक्तिहरुको आतिथ्यता रहेको हो ।

लोकप्रिय

स्थानीय तह र प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा पनि गठबन्धनका दल मिल्छौँः अध्यक्ष नेपाल

नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले जेठ महिनामा हुने स्थानीय तहको चुनावमा गठबन्धनबीच चुनावी तालमेल हुने बताएका छन् । तालमेल नभएको...

भरत तालमा अब ‘स्काई साईक्लिनिङ’को मज्जा

बागमती–मधेश प्रदेशमै पहिलो ‘स्काई साईक्लिनिङ’ भरत तालमा निर्माण सम्पन्न भएको छ । बागमती–१२ र ४ मा फैलिएको...

हेटौँडाकी किशुको चर्चित गितको ‘म्यासअप’ सार्वजनिक

हेटौँडा-अहिलेका नयाँ पुस्ताहरुलाई नेपालका पुराना तथा निकै सुमधुर गितहरुबारे जानकारी नहुन सक्छ । ति सुपरहिट मानिएका ८ वटा नेपाली गित समेटेर हेटौँडाकी...

Related Articles

चक्रघट्टामा जनशक्ति क्लबले बाल दिवस मनाइयो

चक्रघट्टा–सर्लाहीको चक्रघट्टामा जनशक्ती युवा क्लबले भब्य कार्यक्रमका विच बाल दिवस मनाइएको छ । शुक्रवार जनशक्ति युवा क्लबको...

बागमतीमा नगर स्तरीय विज्ञान प्रदर्शनी तथा नृत्य प्रतियोगिता सम्पन्न

बागमती– ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस सर्लाहीमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । जिल्लाका विभिन्न पालिका तथा बिद्यालयहरुले र्याली, प्रदर्शनी...

मनोकामना साकोसको तिज बिषेश कार्यक्रम सम्पन्न

हरिवन–सर्लाहीको हरिवनमा रहेको मनोकामना बहुउद्देश्य सहकारी संस्थाले तिज विषेश कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । शुक्रवार हरिवन नगरपालिका–९,...