Tuesday, October 3, 2023

‘सि’ डिभिजनमा छनौट हुदै बागमती यूवा क्लव इतिहास रच्न सफल

ताजा / भरखरै प्राप्त

चक्रघट्टामा जनशक्ति क्लबले बाल दिवस मनाइयो

चक्रघट्टा–सर्लाहीको चक्रघट्टामा जनशक्ती युवा क्लबले भब्य कार्यक्रमका विच बाल दिवस मनाइएको छ । शुक्रवार जनशक्ति युवा क्लबको...

बागमतीमा नगर स्तरीय विज्ञान प्रदर्शनी तथा नृत्य प्रतियोगिता सम्पन्न

बागमती– ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस सर्लाहीमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । जिल्लाका विभिन्न पालिका तथा बिद्यालयहरुले र्याली, प्रदर्शनी...

मनोकामना साकोसको तिज बिषेश कार्यक्रम सम्पन्न

हरिवन–सर्लाहीको हरिवनमा रहेको मनोकामना बहुउद्देश्य सहकारी संस्थाले तिज विषेश कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । शुक्रवार हरिवन नगरपालिका–९,...

नेकपा (एस)को जिल्ला इन्चार्जमा पौडेल मनोनित

सर्लाही-नेकपा (एकिकृत समाजवादी) पार्टीको सर्लाही जिल्ला इन्चार्जमा पार्टीका नेता बागमती निवासी लक्ष्मण पौडेल मनोनित भएका छन् ।

माओवादी केन्द्रको तिज बिशेष कार्यक्रम मिलनचोकमा सम्पन्न

बागमती– हरितालिका तिजको अवसर पारेर नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले बागमतीको मिलनचोकमा तिज विशेष कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

सर्लाही–‘सि’ डिभिजनमा छनौट हुदै बागमती यूवा क्लवले सर्लाहीको खेल इतिहासमा नयाँ रेकर्ड कायम गरेको छ ।जारी शहिद स्मारक ‘सि’ डिभिजन छनौट फुटवल प्रतियोगिताको समुह विजेता बन्दै बागमती यूवा क्लव सर्लाही ‘सि’ डिभिजनमा बढुवा भएको छ ।

मंगलवार एन्फा कम्प्लेक्स सातदोवाटोमा सम्पन्न खेलमा काभ्रे बोर्डर फुटवल क्लवलाई पराजित गर्दै बागमती ‘सि’ डिभिजनमा छनौट भएको हो । अखिल नेपाल फुटवल संघ (एन्फा)को आयोजनामा शहिद स्मारक ‘सि’ डिभिजन खेल संचालन भईरहेको थियो । आजको खेलमा बागमतीका सुमन राई, अबिनास स्यांतान(अवी) र अनिल राना मगरले एक/एक गोल गरे ।

बागमती यूवा क्लवले प्रतियोगिताको नकाउट चरण अन्तरगत गत २१ गते दुखामी धुलीखेल, २५ गते दुधौली, २७ गते नुवाकोट यूवा क्लवलाई र आजको खेलमा काभ्रेलाई पराजित गर्दै ‘बि’ समुह विजेता बनेको हो । यस्तै समुह ‘ए’ बाट गोल बजार यूवा क्लव समुह विजेता बन्दै ‘सि’ डिभिजनमा छनौट भएको छ । यस पटकको शहिद स्मारक ‘सि’ डिभिजन छनौटमा मधेश प्रदेश हावी भयो ।

मोफसलको प्रतिष्ठित प्रतियोगिता राजर्षि जनक कप आयोजना गर्दै आएको यस क्लवले स्थानीय स्तरमा ब्यवसायीक खेलाडि उत्पादनमा जोड दिदै आएको छ । क्लवले आफ्नो छुटै टिम तयार गरेर पारिश्रमीक सहित अनुवन्ध गरेर प्रशिक्षित गर्दै आएको छ । खेलाडिहरु यस पटक जसरी पनि ‘सि’ डिभिजनमा छनौट हुने लक्ष्य सहित मैदान उत्रीएका क्लवका सचिव कुमार प्रधानले जानकारी दिए ।

समुहका विजेता बन्दै ‘सि’ डिभिजनमा छनौट भएका दुई टिमले आगामी मंसिर १ गते फाईनल खेल खेल्ने छन् । बागमती यूवा क्लवमा २३ बर्ष मुनिको राष्ट्रिय टिमका सहायक प्रशिक्षक एंव क्लवका मुख्य प्रशिक्षक रोजित केसीको नेतृत्वमा टोलीले ‘सि’ डिभिजन छनौट प्रतियोगिता खेलिरहेको क्लवका अध्यक्ष किस्मतराज मैनालीले जानकारी दिए ।

प्रतियोगितामा सहज जित निकाल्दै सि डिभिजन छनौट यात्रा पर गरेको क्लवका अध्यक्ष मैनालीले प्रतिकृया दिए । ‘अघिल्लो सिजन छनौट खेल्न गएको भए पनि सफल हुन सकेका थिएनौ ।’ अध्यक्ष मैनालीले भने, ‘यस पटक जसरी पनि छनौट हुनुको हामी सगँ विकल्प पनि थिएन । छनौट पनि भयौ ।’

यता बागमती नगरपालिकाका मेयर भरत कुमार थापाले क्लवका सम्पुर्ण खेलाडि र टिमका सम्पुर्ण पदाधिकारीहरुलाई शुभकामना ब्यक्त गरेका छन् । खेल क्षेत्रको माध्यमबाट नगरको नाम देश विदेशमा फैलाउने लक्ष्यको एउटा खुड्किलो पारभएको भन्दै मेयर थापाले सम्पुर्ण खेलप्रेमीमा बधाई समेत ज्ञापन गरे ।

क्लवका सहायक प्रशिक्षको रुपमा सोनाम लामा रहेका छन् । देश भरीबाट ६२ टिम सहभागि ‘सि’ डिभिजन छनौट प्रतियोगिताबाट दुई टोली छनौट भएका हुन् । यस क्लवमा २० बर्ष मुनिका राष्ट्रिय टिममा पर्न सफल खेलाडि समेत समेटिएका छन्

लोकप्रिय

स्थानीय तह र प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा पनि गठबन्धनका दल मिल्छौँः अध्यक्ष नेपाल

नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले जेठ महिनामा हुने स्थानीय तहको चुनावमा गठबन्धनबीच चुनावी तालमेल हुने बताएका छन् । तालमेल नभएको...

भरत तालमा अब ‘स्काई साईक्लिनिङ’को मज्जा

बागमती–मधेश प्रदेशमै पहिलो ‘स्काई साईक्लिनिङ’ भरत तालमा निर्माण सम्पन्न भएको छ । बागमती–१२ र ४ मा फैलिएको...

हेटौँडाकी किशुको चर्चित गितको ‘म्यासअप’ सार्वजनिक

हेटौँडा-अहिलेका नयाँ पुस्ताहरुलाई नेपालका पुराना तथा निकै सुमधुर गितहरुबारे जानकारी नहुन सक्छ । ति सुपरहिट मानिएका ८ वटा नेपाली गित समेटेर हेटौँडाकी...

Related Articles

चक्रघट्टामा जनशक्ति क्लबले बाल दिवस मनाइयो

चक्रघट्टा–सर्लाहीको चक्रघट्टामा जनशक्ती युवा क्लबले भब्य कार्यक्रमका विच बाल दिवस मनाइएको छ । शुक्रवार जनशक्ति युवा क्लबको...

बागमतीमा नगर स्तरीय विज्ञान प्रदर्शनी तथा नृत्य प्रतियोगिता सम्पन्न

बागमती– ५९ औँ राष्ट्रिय बाल दिवस सर्लाहीमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । जिल्लाका विभिन्न पालिका तथा बिद्यालयहरुले र्याली, प्रदर्शनी...

मनोकामना साकोसको तिज बिषेश कार्यक्रम सम्पन्न

हरिवन–सर्लाहीको हरिवनमा रहेको मनोकामना बहुउद्देश्य सहकारी संस्थाले तिज विषेश कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । शुक्रवार हरिवन नगरपालिका–९,...